در حال پردازش ...
پیشنهاد یوزویدیو

شاهکارهای مهندسی باستان : نوابغ دنیای باستان

10

سپاس! با دوستان خود به اشتراك بگذارید!

شما این ویدیو را نپسندیدید! از بازخوردتان سپاسگزاریم

افزوده شده
3,105 بازدید

سریالی جدید  از شبکه هیستوری 2 می باشد ، این مستند سریالی سعی کرده بصورت کامل به اکتشافات و نوآوری های جهان باستان و در ادامه با روایت گری مقایسه آن با دست آورد های نسل های بعدی می پردازد . مستند سریالی باستان غیر ممکن ، نشان می دهد که چگونه بسیاری از دست آوردها ، تکنولوژی و فن آوری امروزی که بشر از آن در حال استفاده است و به عنوان تکنولوژی و فن  آوری مدرن محسوب می شود ، در واقع توسط نیاکانمان در قرون گذشته کشف ، ابداع و اختراع شده و مورد استفاده قرار گرفته است ، و ما تنها این فن آوری و تکنولوژی ها را توسعه داده ایم . بطور مثال بناهای عظیم که شاهکارهای تقریبا غیر ممکن از دید ما به شمار می روند با مهندسی ماهرانه ، خاص و دقیق بیانگر این مطلب است که جهان باستان به مراتب از علم امروز پیشرفته بوده که هرگز نمی شود تصورش را هم کرد با محدودیت امکانات آن زمان همچین بناهایی ساخته شود . این مستند سریالی با سفر در طول تاریخ و دیدی متفاوت سعی در فاش کردن این اسرار از گذشتگان و نشان دادن نوآوری هایی که بسیار جلوتر از زمان خود بوده و هنوز هم از آنها استفاده می شود می کند . این مستند شگفت انگیز نشان می دهد که چگونه علم آن زمان با وجود نبود امکانات امروزی بسیار قویتر و پیچیده تر از علم امروزی بوده است و در هر قسمت به یکی از علوم پیچیده و فن آوری های آن زمان خواهد پرداخت . معماری ، جنگ افزار ها ، طب و بسیاری دیگر از علوم شامل مباحث این مستند زیبا می باشد که می تواند شما را مجذوب خود کند .

آلبرت انیشتین، استیو جابز و توماس ادیسون؛ این ها اسامی کسانی هستند که آن ها را به عنوان نابغه ترین ذهن های بشری می شناسیم. اما واقعیت ان است که بدون وجود نوابغ دنیای باستان، بسیاری از دست آوردهای آنان هرگز به دست نمی آمد و در حقیقت دنیای مدرن امروزی ما به نوابغ دنیای باستان مدیون است.

دسته بندی
دوبله فارسی علمی و تخیلی تاریخی
برچسب
ancient imposible, ancient great, history channel, hd, documentary, manoto hd, manoto, منوتو, مستندهای منوتو, شاهکارهای مهندسی باستان, مهندسی بایتان, نابغه های باستان, اچ دی

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه ها

  • علی رضا
    افزوده شده

    مشکل داردد ویدیو